Vista

Webová stránka značky: Vista


Vista_logo
 

Tradiční český výrobce hraček.

 

Historie značky VISTA® se začíná psát v roce 1949, kdy byl založen Sdružený komunální podnik města Semily.

O 10 let později vznikají Kovozávody Semily, které se začaly specializovat na výrobu hraček a domácích potřeb.Většina domácností v tehdejším Československu určitě měla doma kávový mlýnek, kráječ nudlí, lis na česnek, univerzální lis na těsto, ruční šicí stroj, kuchyňskou nebo osobní váhu a další. Z domácích potřeb přežily pouze mechanické kuchyňské váhy s nástavbou na kojeneckou váhu.

Kromě domácích potřeb se Kovozávody Semily zaměřily na výrobu hraček. Jak čas běžel, tak se některé hračky přestaly vyrábět. Mezi ně bohužel patří i stavebnice KOMBI, ALFA, Mosaica Plastic. Kromě stavebnic zde byly vyráběny hračky. Mezi legendární patři jistě Aquabally, upomínkové televizorky nebo Monti Metal Systemy.Vždy se jednalo o precizně provedené a funkčně rafinované hračky, které děti nejen zabavily, ale také je učily soustředěnosti, trpělivosti, technickému myšlení a jemné motorice.

V roce 1993 z části podniku Kovozávody vzniká firma VISTA Semily, spol. s.r.o., která pokračuje v dlouholeté výrobní tradici svého předchůdce. Kromě hraček z plastických hmot, společenských, didaktických her, polytechnických stavebnic, mozaik a stavebnic modelů aut Monti System, které jsou vyhledávaným sběratelským artiklem, výroba zahrnuje různé typy vah (osobní, kuchyňské, včelařské, plošinové).

V současnosti se v našem závodě vyrábějí stavebnice SEVA, BLOK, Monti System, Mosaic Maxi, Mosaic Color, Combi Car, Seko, Disco. Kromě stavebnic vyrábíme také hračky. Mezi ně patří dnes již legendární magická tabulka GRAFO a neméně magická kojenecká lahvička s imitací mléka, které se po otočení dnem vzhůru ztratí. Velmi oblíbený je také Magic Ball, který mimo zábavy plní i funkci pomůcky pro dechová cvičení.

Důležité letopočty pro značku a výrobky VISTA

 • 1949 – založen Sdružený komunální podnik města Semily
 • 1955 – započata výroba magnetické hry „Ukaž co umíš“
 • 1959 – vzniká podnik Kovozávody Semily
 • 1964 – na trh uvedena magická tabulka GRAFO
 • 1970 – začátek výroby Bee Olympic Mosaic (Mosaic Maxi / 1)
 • 1979 – na trh uvedena polytechnická stavebnice SEVA
 • 1984 – byly vyrobeny první modely aut Monti System
 • 1988 – Monti System získává zlatou medaili na Mezinárodním veletrhu v Lipsku
 • 1993 – Privatizací části podniku Kovozávody Semily vzniká společnost VISTA Semily, spol. s r.o.
 • 1996 – Zahájena výroba plastových dílů pro automobilový průmysl
 • 2003 – Vzhledem k přeskupení strojního vybavení byla přesunuta výroba ze Semil do Sutic
 • 2005 – Výrobní závod a autorská práva ke značce VISTA byly koupeny firmou BENEŠ a LÁT, s r.o.
 • 2013 – Změna loga značky VISTA

Vážení zákazníci, v poslední době se můžete v médiích často setkat s reklamou na laciné plastové hračky z dovozu, které jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů, a proto nesplňují normy zdravotní nezávadnosti. U našich výrobků máte záruku nejen tradiční a léty prověřené kvality, ale také záruku, že k jejich výrobě byly použity kvalitní materiály, vhodné pro děti dané věkové skupiny. Všechny námi vyrobené hračky jsou pravidelně testovány renomovanou zkušebnou a splňují veškeré požadavky bezpečnosti a nezávadnosti podle normy EN71. Mnoho z Vás si možná pamatuje naše výrobky ze svého dětství a jistě na ně máte dobré vzpomínky. Někteří je možná ještě máte, což je také jistá vizitka kvality. Jsme českým výrobcem, a naším cílem je rozdávat dětem radost z hraček, zkušenosti, rozvíjet koníčky, myšlení a ne jim působit zdravotní problémy.

Doufáme ve Vaši spokojenost nejen s našimi výrobky, ale i s úrovní našich služeb.


Ocenění

Titul Správná hračka pro stavebnici SEVA

Stavebnice Seva byla několikrát oceněna titulem „Správná hračka“. Toto označení konkrétně získala v roce 2012 SEVA 1, v roce 2014 jí následovala SEVA City 1 a v roce 2015 toto ocenění získala stavebnice Blok Twister 1.

Co znamená označení „Správná hračka“?

Označení „Správná hračka – vybráno odborníky“ (založeno 1994) je společným projektem Sdružení pro hračku a hru, Asociace hračka Unie výtvarných umělců ČR a Asociace předškolní výchovy. Cílem je podpořit tvorbu a prodej dobrých hraček a jejich rozšiřování mezi dětskou populaci.Hodnoceny jsou hračky a herní předměty určené dětem předškolního věku. Nikdy nekupujte hračky, které nenesou označení . Ale pozor! Certifikovaná bezpečnost a zdravotní nezávadnost hraček se totiž netýká toho nejdůležitějšího pro rozvoj dítěte: estetické a výchovné kvality. Nadstandardní označení „Správná hračka – vybráno odborníky“ je pro rodiče i pedagogy pomůckou při rozhodování o nákupu hraček. Za dvacet ročníků bylo oceněno několik stovek hraček, s nichž mnoho již není na trhu dostupných. Všechny jsou však inspirující. Hledejte hračky se zeleným označením Správná hračka v prodejně, kde rádi nakupujete; nebudou-li na skladě, vybírejte jen hračky, které by při podobném hodnocení i ve Vašich očích obstály.

 

Zlatá medaile pro Monti System

V roce 1988 získává Monti System zlatou medaili na Mezinárodním veletrhu v Lipsku

Žádné produkty značky Vista nebyly nalezeny...
obchod@houpy.cz