Sluban

Webová stránka značky: Sluban
Skupina společnosti Elinex Electric s.r.o.
Jediný oficiální zastupce společnosti Sluban Europe b. v. Netherlands pro Čechy a Slovensko.


Sluban Hračky je skupina společnosti Elinex Electric s.r.o., která působí na českém a slovenském trhu od roku 2003. Od počátku roku 2013 pak rozšířila své obchodní aktivity i v oblasti hraček a zastřešila tak dřívější činnost zástupců Sluban působících v České a Slovenské Republice již od roku 2011. Společnost v současnosti funguje i jako velkoobchodní distributor sortimentu Sluban a jako jediný oficiální autorizovaný zástupce společnosti Sluban Europe b.v. pro tyto trhy.

Sluban Europe b.v. vybudoval v Holandsku velké logistické centrum pro celou Evropu a úzce spolupracuje s výrobním závodem Sluban. V tomto evropském logistickém centru se nachází moderní skladové prostory o rozloze 3500m2 s dostatečnými zásobami stavebnic Sluban k pružnému plnění požadavků evropských zákazníků.

Značka Sluban

Sluban je malý, neposedný, pohádkový kluk, který si rád hraje jak s malými dětmi, tak i s většími kluky a děvčaty. Někdy dokonce i s dospělými. Hodně rád si maluje, ale jeho nejoblíbenější hračky jsou stavebnice. Těch má opravdu dostatek a líbí se mu, protože se dají skládat pořád dokola. Co vše z nich postaví a jak si s tím bude hrát je omezeno jen jeho vlastní fantazií.
A také tyto stavebnice rozvíjejí jemnou motoriku.
Protože má všechny moc rád, je jeho přáním, aby tyto stavebnice mohly mít všechny děti, které si to přejí. My toto jeho přání s radostí plníme, a proto jsou i ceny těchto stavebnic výhodné. Doporučené prodejní ceny bývají až o 60% nižší než u jiných podobných stavebnic.

Sluban zahájil výrobu v roce 2004. Od počátku a především za poslední roky se snažil odlišit od stavebnic Lega. Na podzim 2013 pak společnost Sluban Europe uzavřela celosvětovou dohodu se společností Lego, aby nebyly pochyby o jekémkoliv porušování autorských práv. V roce 2015 pak Evropský soud potvrdil práva Lega na jejich minifigurky. Gratulejeme Legu k této výhře a je nám líto všech těch copycat nejen z Číny, kteří nejsou inovativní a pouze se inspirují jejich velkým bratrem.

Sluban má vlastní R&D, tedy výzkum a vývoj a to častečně v Holandsku v sídle společnosti Sluban Europe a částečně ve výrobní fabrice v Číně. A proto můžeme oznámit, že naše minifigurky neporušují práva Lega v žádném ohledu. Sluban minifigurka je dokonce tak inovativní, že spousta lidí ji názývá Minifurka verze 2.0. Nová Minifigurka Sluban přidává hrací hodnotu již existujícím i novým stavebnicím a to díky skutečným životním tvarům a flexibilním možnostem. Je to malá postava s velkou budoucností! A to nás velice těší!

Nyní se stavebnice Sluban prodávají po celém světě. Hračky pro děti by měly splňovat mnoho přísných bezpečnostních norem. Sluban je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a všechny výrobky mají CE, ROHS a ISO 9001:2008. Díky profesionálnímu vývojovému týmu se jejich kvalita neustále zlepšuje, takže se můžeme těšit na různá překvapení a novinky.

Zajímavostí je, že kostky Sluban se dají skládat a kombinovat s kostkami jiných stavebnic všech známých značek – jsou kompatibilní.
 

Trocha historie

První nyní tak slavné plastové kostky vynalezl britský dětský psycholog Hilary "Harry" Fisher Page (1904 - 1957) a v Evropě je patentoval již v roce 1940. Tyto tzv. "samojistící kostky" byly vyráběny firmou Kiddicraft, kterou Hilary Page založil v roce 1932. V roce 1949 pak Ole Kirk Christiansen a jeho syn Godtfred Kirk Christiansen obdrželi vzorek těchto kostek od britského dodavatele vstřikovacích strojů na výrobu plastových dílů a začali je vyrábět pod svou, dnes světově známou, značkou.
Později vstoupili na trh i jiní výrobci, k nimž se od roku 2004 řadí také inovatorská a cenově přívětivá značka Sluban.
Žádné produkty značky Sluban nebyly nalezeny...
obchod@houpy.cz