ARAŠIDY LOUPANÉ - pro ryb

Kód: 55011/1 K
Značka: Krmiva Hulín
108 Kč 94 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Neochucené Burské ořechy - Arašídy, jsou vynikající doplněk do krmítkovek a method mixů, pro svůj vysoký obsah rostlinného oleje a vytrvalé aroma. Jsou velmi dobrým a v praxi ověřeným atraktorem pro ryby, s vyšším účinkem než sojová mouka. Potravinářská 

Detailní informace

Váha: 1 kg
Skladem | 55011/1 K
108 Kč
94 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

  • Složení: Jde o loupané, půlené, neochucené plody podzemnice olejné, čili tzv. burských oříšků, alias arašídů.

Obsah živin:  Bílkoviny 23%, tuk 48%, vláknina 9%, sacharidy 18%. 

  • Charakteristika: Podzemnice olejná (Arachis hypogaea) poskytuje známé burské oříšky, nebo-li arašidy. Burské oříšky se konzumují pražené, mimo to je z nich získáván kvalitní rostlinný olej kterého obsahují až 55%. V současnosti je pěstována v teplých písčitých oblastech celého světa. Mimo potravu pro lidi je podzemnice olejná využívána i jako zelené hnojivo a krmivo, dále v kosmetice, při výrobě mýdla a dokonce i papíru. 
  • Možnosti použití: Tepelně upravené arašídy jsou po menším, nebo větším nadrcení (není ale podmínkou) vynikající přísadou do krmítkových směsí, krmných koulí, do směsí na feeder, do chytacích těst a především jemně mleté na výrobu boilies! Ideální použití je, díky vysokému obsahu rostlinného oleje, v hlavním sezónním lovném období, kdy teplota vody je cca od 15 °C a výše, na lov kaprovitých ryb. Mleté arašídy v podobě pasty jsou vhodné do sladkých i kořeněných směsí (do cca 10 %), osvědčily se dobře i jako přísada v játrové směsi ( jen max. do 5 % ). Arašidy jsou i výbornou náhražkou za sojovou mouku pro svůj výraznější vnadící účinek.

Náš tip: Dejte zrna arašidů do mixeru a délkou mixování si určete, jak budou jemně namleté. Máte-li mlýnek na ořechy, umelte si z nich jemnou moučku. Přidejte je pak do krmítkovky, nebo method mixu, možno až do 20 % obsahu - 200g / kg, které tak výrazně zatraktivníte a zvýšíte jejich vnadící účinek. Jemnou moučku, nejlépe ještě osetou na sítu, je možno dát i do těsta na boilies v množství do 10 % max. - 100 g / kg suché směsi.

  • Skladování a spotřeba:  Arašidy uchovávejte v chladu a temnu do cca 15 °C. Nevystavujte dlouhodobě slunci ani světlu. Suroviny s vysokým obsahem tuku díky vysoké teplotě a UV záření snadno žluknou. Dobře uskladněné arašidy spotřebujte pro krmné účely do 6 měsíců od nákupu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
obchod@houpy.cz