Boilies mix - CALYPSO + AMK, 2,5 kg

Kód: 54375
Značka: Krmiva Hulín
370 Kč 322 Kč bez DPH
Skladem

Dvou složková, mnohadruhová, sypká směs pro vlastní výrobu boilies z naší řady Calypso, s česnekem a přírodní směsí koření a bylin + Aminokomplet v ceně! Vynikající na chladnou vodu! Odzkoušeno v lonském zimním období = perfektní výsledky!

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Obsahuje: 18 druhů velmi kvalitních, středně až hrubě šrotovaných surovin. Základem jsou extrudované (upravené "šokovým" teplem) a pařené suroviny.Tepelně upravené suroviny mají intenzivnější přirozené aroma, vysokou stravitelnost, mnohem lépe uvolňují své přirozené aromatické látky a jsou tak velmi atraktivní pro ryby. Tyto suroviny jsou základem ve výrobě špičkových průmyslových krmiv, např. pro výkrm lososů. 
Dále směs obsahuje:  Hydrolyzovaný rybí protein, enzymaticky upravená játra, soubor esenciálních aminokyselin, vaječnou bílkovinu, mléčnou bílkovinu, česnekový extrakt, kvasnice, řepku, niger, lososový olej, ovocné cukry, směs přírodních bylin a koření.
 
  • Charakteristika:  Jde o sypkou směs pro vlastní výrobu boilies Calypso, ke které je v ceně ještě druhá tekutá složka - tzv. aminokomplet. Jedná se o velmi kvalitní a surovinově bohatý typ boilies, navazující na ostatní naše výrobky kořeněné řady Calypso, s přídavkem vysoce stravitelných škrobových surovin, natrávených bílkovin a olejů s vysokým podílem nenasycených mastných kyselin. Ve vodě pak takto vyrobené boilies vnadí nejen svými lehce stravitelnými surovinami, ale také natrávenou bílkovinnou složkou, obsahující přírodní organické kyseliny, obsažené v rozkládající se potravě ve vodě.

Tato kombinace je pro ryby velmi atraktivní, což nám potvrzují naše vlastní zkušenosti a úspěchy u vody. Boilies mají po uvaření tmavě červenou barvu po použitých surovinách s výraznou kořeněno- česnekovou vůní. Směs neobsahuje konzervant, doporučuji dokoupit.

 Balení:   2,5 kg směsi + 125 ml AMK              
  • Možnosti použití:    Výroba vlastních boilies s možností drobných úprav dle svých požadavků. Mají celoroční použití, velmi účinné na chladné vodě, hlavně v podzimních a jarních měsících. Vynikající i na rychlé chytání při závodech! Perfektně na něj berou i velcí cejni, ostroretky, plotice, podoustve aj.! 

Tekutou složku  dostanete přímo odměřenou na vámi zakoupený objem měsi - na každý kilogram je 50 ml !

Vlejte ji do rozbitých vajec připravených do vaši směsi a zamíchejte. Použijte pro lov v chladném období ( do teploty vody cca 14 °C ) 3 - 4 ks vajec na kg, v teplém období ( nad 18 °C teploty vody ) 5 - 8 ks, dle požadavku na rozpustnost. Pro ty, kdo chtějí dlouhou nerozpustnost na půl dne a víc, doporučuji přidat vaječný bílek 3 - 5 % a 10 % krupicové mouky.  Můžete ještě případně přidat natrávená játra do cca 5 - 7 %. Nebo také pár stroužků čerstvého česneku - cca 5 - 7 ks / kg suché směsi.

Hustotu těsta regulujte vždy vodou! Bez vody nebude těsto plastické a bude se trhat! Pozor, hodně řídké těsto se při vaření ve vodě může rozpouštět ! Řídké těsto poznáte tak, že se příliš lepí! Kuličky vkládejte až do vařící vody, ne jen do horké, opět by se mohly rozpouštět! Jakmile vyplavou, vařte ještě cca 1 minutu a vyndejte z vody.

Nejlepší a nejšetrnější variantou je ale vaření v páře, kdy se z těsta nevyluhovávají žádné suroviny! V páře vařte boilies o průměru 16 mm cca 13 minut, 20 mm cca 16 minut, 24 mm cca 20 minut. Delší doba varu v páře ale boilie neuškodí ! Pokud je však těsto příliš řídké, může se i zde rozpouštět!  Dohustit řídké těsto lze nejlépe pšeničnou krupicí.

  • Skladování: Skladujte boilies směs v suchu a temnu, v dobře uzavřených, neprodyšných PVC obalech, aby směs nevyvětrávala. Doporučuji spotřebovat tento boilies mix nejlépe do 10 měsíců. Sice vydrží mnohem déle, ale dochází pomalu k samovolnému vyvětrávání vonných silic z koření a dalších přírodních složek. Žádný výrobek na přírodním základu nevydrží mít stejné vlastnosti po dlouhé měsíce skladování. A na tom pak závisí i úspěch u vody. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
obchod@houpy.cz