Boilies mix - AMUR SPECIÁL - Přezrálé ovoce + AMK, 2,5 kg

Kód: 54372
Značka: Krmiva Hulín
315 Kč 274 Kč bez DPH
Skladem

Nová, zcela inovovaná receptura jednoho z našich nejdéle prodávaného boilies mixu. Obsahuje tepelně opracované suroviny se zastoupením vodní řasy, CSL surovin, vařené kukuřice, extraktu z ovoce a jiné aromaticky výrazné suroviny vyhledávané Amury.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Směs obsahuje: Základem jsou jemně mleté extrudované (tepelně upravené) a toustované (pařené a mačkané) suroviny, a to kukuřice, hrách, rýže a plnotučná sója, sladkovodní řasy ( sinice ) Spirulina a Chlorela s přídavkem mořské řasy Kelpy

Dále obsahuje: Výběrovou ( velmi jemně mletou ) vojtěškovou moučku, CSL moučku, kukuřičný a pšeničný protein, extrudovaný len, syrovátku, sušené mléko, pivovarské kvasnice, CSL liquid, pšeničné klíčky, sušená vejce, olej z kukuřičných klíčků, ovocný extrakt aj.

 • Charakteristika: Boilies mix Amur Speciál - Přezrálé ovoce, je velmi bohatá a svým obsahem surovin na trhu neobvyklá, mnoha druhová směs. Základní rostlinné složky, jako jsou obilniny, kukuřice, len, aj. jsou tepelně předupravené. Tyto suroviny mají narušený obal škrobových zrn - škrob tzv. zmazovatí. To je pro ryby snadno identifikovatelný zdroj potravy. Tepelně opracované suroviny mají intenzivnější přirozené aroma, vysokou stravitelnost a jsou mnohem více atraktivní pro ryby.

Novým, zajimavým a velmi účinným atraktorem, pro Amury i Kapry, jsou v této směsi vodní řasy Spirulina, Chlorela a Kelpa. První dva druhy jsou sladkovodní, s velmi vysokým obsahem chlorofylu, což je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách, na který amuři velmi dobře reagují. Kelpa je tzv. hnědá mořská řasa s vysokým obsahem živin, především jódu. Má výrazné aroma i chuť. Společně tyto řasy dodávají boilies Amur Speciál přirozenou zeleno hnědou barvu ( boilies není dobarvováno ! ) a hlavně charakteristickou vůni i chuť, která je pro Amury přirozená, stejně tak, jak ji znají ze svého vodního prostředí při spásání vodních rostlin.

 • Balení:   2,5 kg směsi + 125 ml AMK
                              
  Tip na zatrktivnění: Nároční rybáři, kterým se bude zdát obsah surovin neúplný, mohou do směsi přidat ještě např.  játrový protein, melasu, sušené mléko, cukr, nebo další osvědčené suroviny. V letním období zkuste přidat do těsta trochu čerstvé, jemně pasírované dřeně z nějakého přezrálého ovoce - vynikající jsou mirabelky, třešně, meruňky, broskve, aj. 

  Doporučuji u této směsi díky vysokému obsahu snadno rozpustných látek, přidávat cca 7 – 8 ks vajec na kg. Takto by měla kulička vydržet ve vodě cca  4 - 5 hodin – dle teploty vody a hlavně aktivitě bílých ryb! Směs je velmi dobrá i pro rybolov v chladném období, pro obsah snadno rozpustných látek, v chladné vodě pak vydrží i víc jak 10 hodin. Vyšší tuhosti směsi v letním období, dosáhnete přidáním 3 - 5 % sušeného bílku a 10 % krupicové mouky.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte boilies směs v suchu a temnu, v dobře uzavřených, neprodyšných PVC obalech, aby směs nevyvětrávala. Doporučuji spotřebovat boilies mix nejlépe do 6 měsíců. Sice vydrží mnohem déle, ale dochází pomalu k samovolnému vyvětrávání přírodních složek. Také se zvyšuje možnost napadení moly. V takovém případě směs nevyhazujte ale co nejdříve spotřebujte na výrobu boilies.

  Žádný výrobek na přírodním základu nevydrží mít stejné vlastnosti po dlouhé měsíce skladování. A na tom pak závisí i úspěch u vody. 

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole:
  obchod@houpy.cz